2009-02-22

JavaBeans

Prisipažinsiu: visą laiką galvojau, kad JavaBeans -- tai tiesiog susitarimas klasėse laukelius (fields) apibrėžti kaip privačius (private) objekto kintamuosius, o jų "išviešinimui" naudoti vieną arba abu "get/set" tipo metodus.
T.y. kažkas panašaus į


Pasirodo, viskas gerokai sudėtingiau. JavaBeans -- tai komponentinės architektūros technologija, leidžianti kurti įvairius nepriklausomus komponentus, kurie gali būti pakartotinai panaudojami (re-used) kitose programose/sistemose.
Visų pirma, JavaBean "pupa" turi atitinkti tam tikrus "šablono" reikalavimus (O'Reilly knygos "Java in a Nutshell" 6.2 skyrius apie JavaBeans). Be set/get metodų dar reikia paminėti "įvykių" (events) registravimo ir informavimo mechanizmą (listeners), skirtą komponentų tarpusavio komunikacijai, bei serializavimą/eksternalizavimą (serialization/externalization).
Antra, šiek komponentai gali būti registruojami įvairiuose komponentų surinkimą palaikančiuose IDE ar panašiose sistemose, bei "vizualiai" komponuojami į sudėtingesnius vienetus. Panašiai, kaip daugelis Rapid Application Development sistemų leidžia dirbti su vartotojo sąsajos komponentais.
Ir trečia, JavaBeans modelis yra labai plačiai naudojamas paties SUN produktuose: tiek AWT/Swing bibliotekose, tiek Java EE technologijoje.
Susipažinimui su technologija rekomenduoju paskaityti SUN JavaBeans Tutorial ir atkreipti dėmesį į java.beans API paketą.

2 komentarai:

Anonimiškas rašė...
Tinklaraščio administratorius pašalino šį komentarą.
Anonimiškas rašė...

neperdaugiausiai informativus, bet idomus straipsnelis, ir aciu uz linka i nemokamus kursus ;)