2009-02-19

Idėja

Beskaitydamas įvairius programuotojų BLOG'us, aptikau gerą naujieną. SUN paskelbė, kad siekiantys sertifikuotis specialistai egzamino neišlaikymo atveju nemokamai gaus antrą šansą. Mane dominantis egzaminas -- CX-310-065, dar vadinamas SCJP (Sun Certified Java Programmer). Įprasta kaina -- 300 JAV dolerių, tad nesėkmės atveju SUN akcijos nauda akivaizdi.
Sertifikacijos "bilietą" reikia nusipirkti iki 2009 metų balandžio 30. Jis galioja, atrodo, 12 mėnesių nuo pirkimo datos, ir egzaminą galima laikyti patogiu metu bet kuriame akredituotame Prometric centre.
Ką gi... Pats laikas pagalvoti apie oficialaus "popieriaus" gavimą. Ta proga savo įspūdžiais dalinsiuosi ir su kitais, kuriems ši informacija gali praversti ateityje.
Pačiam su Java teko dirbti apie 3 metus, tad įdirbis yra. Tačiau SCJP turinys stipriai skiriasi nuo to, su kuo tenka susidurti kasdien darbe. Programuotojas, SUN nuomone, turi mokėti rašyti kodą ant popieriaus, atlikti sintaksinę kodo analizę ir sugebėti mintyse vykdyti paruoštą programą. Arba, paprastai tariant, egzamine "gaudoma" ant detalių ir JAVA niuansų.
Egzaminui ruoštis tikslinga naudojantis specialiai tam skirtas knygas. Viena jų, matyt, populiariausia -- tai "McGraw Hill" išleista "SCJP Sun Certified Programmer for Java 6 Study Guide. Exam (310-065)". Su kiekviena nauja egzamino versija knyga atnaujinama. Knyga sudaryta iš 10 skyrių, dengiančių visus egzamino reikalavimus. Tad imam į rankas, ir pradedam skaityti.

2 komentarai:

arju rašė...

Hmmm, as gavau savo SCJP pries 4m. nors sekesi tikrai neblogai, man tas egzaminas tada labai nepatiko del savo painiu klausimu, kurie kartais atrode atitole nuo kasdieninio darbo.
Bet poto visa laika galvojau kad tikrai vertejo taip stengtis - nebereikejo daugiau programuoti "try-error" budu, java niuansu zinojimas tikrai padeda susiorentuoti taisant "sunkias" klaidas, na ir aisku, pas mus (SE) be SCJP ir kt cert. kogera sunku butu susirasti gera Java programuotojo darba.
Taigi sekmes! :)

vidmantas rašė...

Dėkui, arju, už komentarą ir palinkėjimą. Visiškai sutinku su tuo, kad egzaminas vertas pastangų. Kaip net egzamino pasiruošimo knygos autoriai sako, egzaminas sunkus ir jį išlaikęs gali didžiuotis, nes ne kiekvienas tokį gali gauti :)
Antras dalykas, kas man irgi svarbu -- SCJP yra tarsi "raktas" į aukštesnius lygius, SCJD ir SCJA.
Tiesa, entuziastingai pradėjęs reikalą, jį mėnesiui atidėjau, bet jau tuoj bus galimybės vėl prie jo grįžti :)